piątek, 11 lipca 2014

Colour Alike po krakowsku

   W ostatnim zakupowym haulu pokazywałam Wam m. in. lakiery do paznokci Colour Alike i to one w komentarzach zebrały najwięcej pochwał, zatem dzisiaj pokażę je Wam nieco po macoszemu i hurtem, a w najbliższym czasie postaram się pokazywać każdy z nich z osobna. Kiedy tylko dowiedziałam się, że powstaje kolekcja "krakowska", jako prawie-Krakowianka dreptałam nogami z ciekawości. Kolekcje łódzka, gdańska i poznańska były bardzo udane, więc jak się przedstawi inspirowana Smoczym Grodem? Okazała się bardzo letnia, 2 nudziaki, pastele i żywsze kolory. Ja wybrałam 5 kolorów.


Kolekcja KRK składa się z 10 lakierów i są to:
520 Cumel (swatche)
521 Maniurka
522 Kwiaciarka (swatche)
523 Kładka Bernatka
524 Błonia
525 Hey now (swatche)
526 Lajkonik (swatche)
527 Na Fiołkowej (swatche)
528 Modraszek
529 Na polu

W każdą buteleczkę nalano 8 ml lakieru o kremowym wykończeniu (wszystkie kolory w tej kolekcji to kremy) i wyposażono ją w całkiem szeroki, dobrze śmigający po paznokciu pędzelek.

   Lakiery dobrze kryją po dwóch warstwach, najlepiej pod tym względem sprawdza się chyba Na Fiołkowej. Schną całkiem szybko, choć oczywiście nie tak błyskawicznie jak lakiery szybkoschnące, Avonowe też wysychają szybciej od Colour Alike. Trzymają się na paznokciach w dobrym stanie ok. 3 dni, aczkolwiek chwalony za krycie Na Fiołkowej drugiego dnia zrobił prysk! i kawałek nawierzchni pożegnał się z  paznokciem, co zobaczycie niestety na ostatnich zdjęciach z topem holo. Proszę też nie zwracać uwagi na moje suche skórki, przez pracę nie mogę dać sobie z nimi rady.Dokupiłam jeszcze z Colour Alike Holo Top B. a star, którym pokryłam każdy z kolorów i oto efekty:


Lakiery Colou Alike dostaniecie w wielu drogeriach, widziałam je w sieci Firlit i Jasmin, a swoje kupiłam w sklepiku producenta na colorowo.pl  :)
Który podoba Wam się najbardziej?

4 komentarze:

 1. Bardzo ładne lakiery. Jeszcze nie spotkałam się z tą firmą. Ten kolo top również przypadł mi do gustu :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Lajkonik i Kwiaciarka będą moje. Bardzo ładna kolekcja. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie świetne! Nie potrafiłabym się zdecydować tylko na jeden ;-))

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudne wszystkie, aż żałuję że mam tylko Cumelka i Kwiaciarkę :)

  OdpowiedzUsuń